Kosmetyki przyszłości. Czego będziemy używać za kilka lat?

 photo4Praca najlepszych umysłów firm kosmetycznych nad składnikami krem kosmetyki, podobna do stworzenia doświadczonej gospodyni, która w procesie doskonalenia kulinarnych umiejętności, szuka coraz to nowe smaki, dodając różne składniki do swoich potraw. Co nowego dziś może nam zaoferować przemysł krem kosmetyki dla kobiet(antiage).

Kolagen to białko ludzkiego i zwierzęcego organizmu, jeden z najbardziej rozpowszechnionych, który jest podstawą włókien tkanki łącznej, skóry, kości, ścięgien, chrząstek itp.

Niezwykłą wytrzymałością posiadają włókna kolagenowe. Pod wierzchnią warstwą skóry tworzą naturalną matrycę, dzięki której odbywa się obsługa elastyczności, napięcia i zatrzymanie wilgoci wewnątrz.

Pod wpływem promieni słonecznych i z wiekiem następuje spadek kolagenu, stopniowo spowalnia jego syntezę, traci jędrność skóry, a ona jest bardzo łatwo ulega uszkodzeniu.

W nowoczesnej kosmetologii i medycynie bardzo szeroki asortyment produktów zawierających kolagen – od ściągające gąbki do zastrzyki.

Ale kolagen aktywnie wykorzystują w produkcji różnych środków do pielęgnacji skóry. Przy nakładaniu masek i kremów, które zawierają kolagen, jest stworzenie specjalnej folii, która jest w stanie utrzymać wilgoć, wygładzić tkaninę, zwiększając czas kontaktu skóry z aktywnymi składnikami kosmetyków, tym samym podnosząc ich skuteczność. W efekcie skóra staje się bardziej nawilżona, elastyczna, a zmarszczki zostają spłycone.

Po zastosowaniu kosmetyków, w których skład wchodzi kolagen, efekt pojawia się nie od razu, trzeba poczekać. Widoczne zmiany zaczną się dziać około sześć – osiem tygodni, natomiast w rezultacie uzyskać długotrwały efekt.

Jeśli w organizmie wystarczającą ilość witaminy c, to już w ciągu pierwszych 90 minut i odbywa się synteza kolagenu.

Retinol jest jedną z form witamina A pochodzenia zwierzęcego, który ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia naszej skóry. Dzięki niemu następuje szybka gojenia i gojenie się ran, wzmocnienie naczyń krwionośnych, poprawa przepływu krwi, ochrona błon śluzowych, stymulacja syntezy kolagenu, wpływ na jakość tkaniny, nowo powstałego.

Retinoidy – strukturalne analogi retinolu, zawarte w kosmetykach do pielęgnacji wrażliwej i dojrzałej skóry, a także w preparatach leczniczych przeznaczonych do leczenia różnych chorób dermatologicznych.

Retinol występuje w лифтингах i świecie, regenerujących kremów do paznokci i rąk. Retinol jest niezbędnym elementem leczenia купероза – naczyniowych „pajączków”, dzięki swojemu wspaniałemu właściwości wzmacniać ściany naczyń krwionośnych.

Jak zachować młody po 65?

Szczegółowy kurs online – za darmo! Proste metody. Efekt, który zachwyci 0+

O autorze

mng-project.com

Ogłoszenie ukryte.

Jak szybko odmłodzić twarz?

Jestem zadowolony z wyniku! Odmłodzona o 10 lat. Skuteczna maseczka do twarzy.

qyve.ru

Ogłoszenie ukryte.

Ale stosować takie środki należy z wielką ostrożnością, nie zważając na wysoką wydajność, ponieważ witamina A często powoduje reakcję alergiczną. Dlatego przed rozpoczęciem korzystania z kosmetyku sprawdź jego działanie na niewielkim obszarze skóry, na przykład, na wewnętrznej stronie nadgarstka. Stosowanie retinolu prowadzi do zwiększonej wrażliwości na promieniowanie uv, co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jeśli planujesz wakacje na słonecznym wybrzeżu. Producenci, zawiera filtry UV w kosmetyki zawierające retinol, ale ostrożność nie zaszkodzi.

Oceniać skuteczność środków, w skład których wchodzi retinol można po około ośmiu tygodniach stosowania

Peptydy są naturalnymi lub syntetycznymi związkami, które składają się z sald wszystkich niezbędnych aminokwasów. Są one składnikami kosmetyków antiaging kabinowego i domowego zastosowania. Peptydy wzbogacają maski, serum, kremy, żele, peelingi.

Każdy peptyd odgrywa swoją rolę.

Przykładowo, dzięki нейропептидам następuje rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy, zapobiegając powstawaniu drobnych zmarszczek. Są one szczególnie skuteczne w środkach przeznaczonych do pielęgnacji obszarem wokół oczu.

Za pomocą аминопептидов następuje poprawa wyglądu skóry – kolor, napięcia, elastyczności i regeneracja tkanek. Są one z powodzeniem walczą z oznakami starzenia się i odwodnieniem.

Niektóre peptydy stosowane w kosmetyce, nazywają sygnałowymi. Kiedy dostają się w obszary, które mają oznaki starzenia, organizm dostaje „sygnał” o konieczności wytwarzania kolagenu.

photo3Ale substancje te są w stanie zdziałać cuda wyłącznie w specjalnych kosmetykach. Krem nie powinien mieć gęstą konsystencję, tylko słodki. W przeciwnym razie peptydy nie przyniosą żadnych rezultatów – nie są w stanie wniknąć w wewnętrzne warstwy skóry i pozostają na powierzchni. Zmiany widoczne średnio po zastosowaniu peptydów od trzech do dziesięciu tygodni.

Co wybrać?

Oczywiście, nie ma uniwersalnej rady. Ale pamiętaj, kiedy udać się za zakupem krem kosmetyki dla kobiet:

  • Używaj kosmetyków z kolagenem, jeśli zgadzasz się czekać dla długotrwałego rezultatu jakiś czas, a jeśli twoja skóra bardzo odwodniona.
  • Środki z peptide nadają się do bardzo cienkiej i zwiędły skóry, ponieważ peptydy zagęszczony górna warstwa skóry właściwej.
  • Linie z retinolem najlepiej stosować w przypadku zaburzenia pracy gruczołów łojowych, przebarwień, a jeśli oznaki starzenia się skóry towarzyszą куперозом.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *